B-LENS BIO – miesięczne soczewki kontaktowe

B-LENS BIO soczewki miesięczne

b lens bio 2015

Podstawowe atuty:

  • asferyczny kształt
  • zaokrąglone krawędzie
  • biokompatybilny materiał

B-LENS BIO to wyjątkowe, asferyczne, biokompatybilne miesięczne soczewki kontaktowe, przeznaczone do dziennego noszenia.

 

Konstrukcja nowoczesnych soczewek kontaktowych musi nadążać za zmianami stylu życia osób, które ich używają.

Częste i długotrwałe podróże, klimatyzacja powszechnie stosowana w autach, w pomieszczeniach biurowych oraz innych wnętrzach, długotrwałe korzystanie z wszelkiego rodzaju ekranów i wyświetlaczy, powodują zmęczenie oczu wywołujące dyskomfort.

Osoby noszące soczewki kontaktowe oczekują przede wszystkim komfortu podczas ich noszenia – niezależnie od towarzyszących warunków.

Wymagają takich soczewek, które polepszają jakość widzenia oraz dostosowują się do ich aktywnego trybu życia. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, specjaliści z drogerii Rossmann prezentują miesięczne soczewki kontaktowe B-LENS BIO.

Asferyczny kształt soczewki – lepsza jakość widzenia

Soczewki B-LENS BIO mają asferyczny kształt, dzięki czemu korygują aberracje sferyczne. Osoby noszące te soczewki odczują to szczególnie wieczorem, np. podczas jazdy samochodem. Kontrast widzenia jest o wiele lepszy niż przy użyciu sferycznych soczewek kontaktowych.

B-LENS BIO doskonale nadają się dla osób, które powinny nosić soczewki z niewielką korekcją cylindryczną (soczewki toryczne). Asferyczny kształt soczewek kontaktowych B-LENS BIO w pewnym zakresie umożliwia taką korekcję i w niektórych przypadkach nie jest już konieczny zakup soczewek torycznych.

Zaokrąglone krawędzie – komfort i dłuższy czas noszenia

Zaokrąglony kształt krawędzi soczewki B-LENS BIO powoduje, że w porównaniu z innymi, często używanymi, tradycyjnymi soczewkami miesięcznymi istnieje mniej punktów styku z powierzchnią oka. Krawędź soczewki zwęża się, dzięki czemu nie obciąża ona nabłonka rogówki. Zapewnia to oczom większy komfort noszenia.

Malejąca stopniowo strefa optyczna powoduje, iż krawędź soczewki staje się cieńsza, dzięki czemu możliwy jest zwiększony dopływ tlenu do rogówki, co wydłuża dzienny czas noszenia soczewek B-LENS BIO.

Biokompatybilny materiał – brak podrażnień i wysychania

Soczewka B-LENS BIO jest wykonana z materiału biokompatybilnego. Dzięki odtworzeniu w materiale soczewkowym właściwości mucyny, substancji nawilżającej produkowanej przez organizm ludzki, eliminuje się reakcje alergiczne, nadwrażliwość oraz inne skutki uboczne.

Soczewka jest wykonana z materiału BioxyGMA, posiadającego takie same właściwości jak naturalny system nawilżania filmu łzowego oczu. Rogówka jest chroniona przez warstwę mucynową, która powoduje, że film łzowy może się utrzymać na wodoodpornej rogówce. Warstwa mucynowa wyrównuje ponadto ewentualne nieregularności, chroni powierzchnię rogówki przed wysuszeniem oraz pomaga usuwać zanieczyszczenia.

Oligosacharydy – istotny składnik glikoprotein występujących w znacznych ilościach w mucynie – wiążą wodę. Właściwość ta została znakomicie odwzorowana w materiale soczewkowym, dzięki czemu soczewki utrzymują wilgoć przez długi czas.

Niejonowy charakter materiału biokompatybilnego, w połączeniu ze zmniejszonym wysuszaniem, przyczynia się do tego, że występuje mniej komplikacji spowodowanych noszeniem soczewek, takich jak podrażnienia, powstawanie plam, wysuszanie czy pogorszenie widzenia.

Właściwości soczewek B-LENS BIO

 Uwodnienie  57%
 Materiał  Hioxifilcon GMA
 Kształt soczewki   Asferyczny
 Krzywizna  8.60 mm
 Transmisja tlenu  Dk/t 35
 Średnica  14.2
 Zabarwienie  Jasnoniebieskie
 Zakres

 Całkowity od -1.00 D do -5.00 D:

    od -1.00 D do -4.25 D (co 0.25 D),

    od -4.50 D do -5.00 D (co 0.50 D).

Zawartość opakowania

  • 2 sztuki soczewek tej samej mocy. 

Polecane płyny:

Dodatkowe informacje:

Komentarze  

#7 Super!Anna 2016-09-21 18:08
Noszę od kilku miesięcy i jestem zadowolona, choć próbowałam różnych firm już!!!
Cytować
#6 WypróbowaneD. 2016-06-23 17:11
Razem z mamą kupujemy je na wyjazdy na narty. Są w przystępnej cenie, faktycznie nie wysychają tak szybko, no i nie czuć po chwili, że cokolwiek się nosi. Jak dla mnie najlepsze, a raczej na tyle dobre, że nie czuję potrzeby szukać innych, więc zawsze kupuję te. Warto chociaż przetestować, zwłaszcza za tą cenę.
Cytować
#5 NiezleSoczewki 2015-06-29 12:33
Ja nosze i polecam wszystkim
Cytować
#4 Soczewki B-lensTomek 2015-03-14 15:40
Dzisiaj zakupiłem te soczewki po raz pierwszy, noszę je dopiero kilka godzin; na razie jest super; czas pokaże jak będą się sprawować po dłuższym czasie użytkowania. Jednak jestem dobrej myśli :-)
Cytować
#3 Soczewki B-lensTomek 2015-03-14 15:26
Dzisiaj zakupiłem pierwszy raz te soczewki, noszę dopiero kilka godzin; na razie jest super. Zobaczymy jak będą się sprawować po dłuższym czasie użytkowania. Jestem jednak dobrej myśli :-)
Cytować
#2 Witam :)Magda 2011-12-10 18:42
Dzis juz drugi dzień nosze te soczeweczki i okazuje sie, ze sa fajne :) polecam serdecznie
Cytować
#1 :)Magda 2011-12-08 22:43
Witam, dziś zakupiłam soczewki, jutro pierwszy raz założe, więc.....prosze o trzymanie kciuków ;) dziekuje :) pozdrawiam
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Produkty B-LENS dostępne w drogeriach Rossmann